ספט' 29

טיולים מאורגנים באסיה: טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן ולסין

בקטגוריה טיולים לאסיה והודו

אחת היבשות המסקרנות ביותר שמציע הגלובוס זו יבשת אסיה. תרבויות המזרח הן משהו שהמון אנשים מעוניינים לחקור ולכן גם טסים לשם. אך לעומת מדינות שאליהן טסים רוב התיירים הישראלים כמו תאילנד או הודו, יש גם מדינות אחרות מסקרנות לא פחות.

טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן-טשקנט

אחת מהמדינות הללו היא אוזבקיסטן. במדינה המוסלמית היפהפייה ששוכנת לה במרכז אסיה אולי לא תמצאו תיירים ישראלים רבים שטסים אליה לבדם, בוודאי בהתחשב בעובדה שיש צורך בויזה מיוחדת לתייר הישראלי, אך להגיע אל המדינה במסגרת טיול מאורגן זהו רעיון נהדר. טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן יקחו אתכם אל אחת המדינות המרכזיות בעבר של דרך המשי, שם תגלו ערים עתיקות ומרהיבות עם ארכיטקטורה שאותה לא תראו בכל ארץ, אפילו לא ביבשת אסיה. הדבר הראשון בו תיתקלו באוזבקיסטן הוא האוכל הנהדר של המדינה, המפורסם שבהם הוא השיש-קבאב. העיר המרכזית והמודרנית ביותר באוזבקיסטן היא גם עיר הבירה שלה, טשקנט, שמתחברת פחות אל האיסלאם מבחינת ארכיטקטורה ועיצוב כמו הערים העתיקות במדינה, אלא ניתן לראות בה יותר מהמאפיינים הרוסים. עם זאת, בהתאם לדת השולטת במדינה, מסגד ג'ומעה הוא אחד האתרים המרתקים ביותר של העיר, כשלצידו ניתן למנות את כיכר העצמאות של טשקנט ואת שוק צ'ורסו העצום.

טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן-הערים העתיקות

שתי הערים העתיקות ולמעשה אלה שהיו המפורסמות ביותר בתקופת המסחר על דרך המשי, אלו הן סמרקנד ובוכרה. בכל אחת מן הערים הללו תוכלו למצוא יופי של אתרים לבקר בהם, אתרים עליהם תקבלו הסבר צמוד במסגרת טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן. בסמרקנד, שהייתה שוכנת ממש על הצומת של דרך המשי, תיהנו מאתרים נהדרים וממבנים מרשימים, כשדי בדומה לבירה טשקנט, גם כאן תמצאו מסגדים מרהיבים כמו מסגד הזהב ומסגד ביבי חאנים ושווקים תוססים כמו השוק המרכזי של העיר בו ניתן למצוא מאכלים ותוצרת מקומית והשוק באורגוט הסמוכה, שם תוכלו לערוך את הקניות המרכזיות שלכם. העיר בוכרה היא עיר אליה מגיעים פחות בשביל השווקים אלא בעיקר בשביל העתיקות, כשבה תעברו בין סמטאות צרות ומבנים עתיקים ובדרך תיתקלו במסגדים מצד אחד ובטיול ברובע היהודי מצד שני.

China town by INABA Tomoaki, on Flickr

טיולים מאורגנים לחבל סצ'ואן

ואם על דרך המשי מדובר רבות, המדינה המרכזית שלה היא מדינה נוספת בה שווה לטייל, מדינה שאליה כבר מגיעים הרבה יותר תייירים, אך עדיין לא בכמות מספקת בהתאם ליופיה, סין. חבל סצ'ואן הוא חבל פופולרי מאוד בקרב התיירים מכל העולם והוא מציג את עיר הבירה שלו, צ'נגדו, בה שוכן מרכז הרבייה המפורסם של דובי הפנדה, שנחשב לזן נכחד בכל העולם. טיולים מאורגנים בחבל סצ'ואן יפגישו את המטיילים עם אחת האטרקציות המוכרות ביותר בסין ובעולם כולו והוא פסל בודהה הגדול ביותר בעולם. הפסל שמתנשא לגובה של מעל 70 מטרים ממוקם לא הרחק מהעיירה לשאן והינו חצוב בהר שילווא, מקום מפגשם של שלושה נהרות ומקום מקסים בעצמו עבור התייר.

טיולים מאורגנים בבייג'ינג

אבל מי שאוהב את הדברים שלו בקצב הרבה יותר מהיר ובצורה הרבה יותר תוססת, כדאי שיגיע דווקא אל העיר המרכזית ביותר בסין, בייג'ינג. החומה הסינית, או "החומה הגדולה" כפי שהיא מכונה במדינה, היא האתר הפופולרי ביותר במדינה ובו קרוב לוודאי יתחילו שלל טיולים מאורגנים והיא מתחילה בשאנחאיגואן ומסתיימת בליבו של מדבר גובי. נקודה חשובה נוספת ומתויירת לא פחות בעיר היא כיכר טאיינמן, אותה מקיפים מגוון של מבנים היסטוריים בתרבות הסינית דוגמת הפרלמנט הסיני או שער טאיינמן, עליו תלויה בגאון תמונתו העצומה של מאו טסה טונג, שליט העבר של סין.

Tags: ,

התגובות סגורות