אוק' 02

טיול לדרום אפריקה או טיולים מאורגנים לאתיופיה?

בקטגוריה טיולים לדרום אמריקה

שם המאמר: טיול לדרום אפריקה או טיולים מאורגנים לאתיופיה?
דורג על ידי יולי בתאריך 2.10.13
דירוג המאמר: 5.0

כל יבשת מציגה בפנינו משהו אחר, מחזה אחר, בו נוכל לצפות וממנו ליהנות. אירופה מציעה לנו את מרכז התרבות העולמית, אסיה מציגה בפנינו מגוון רחב של תרבויות עתיקות ומרתקות, דרום אמריקה מראה לנו את הלהט והתשוקה, צפון יבשת אמריקה את האפשרויות הבלתי מוגבלות שעומדות בפני אדם ואפריקה אחראית על הצד הפראי והבלתי מרוסן, אך עם זאת היפה להפליא, בדיוק כפי שכל אדם צריך שיהיה בו.

טיול לדרום אפריקה

באפריקה ניתן לציין בעיקר שתי מדינות שמוצאות חן בעיני התייר הישראלי, מי יותר ומי פחות, כל אחת לפי העדפותיו האישיות של כל אחד. המדינה הראשונה היא דרום אפריקה, המדינה עם הריכוז הלבן הגבוה ביותר ביבשת השחורה ומדינה שנמצאת בתנופה אדירה החל משנת 2010, השנה בה התקיים המונדיאל במדינה, המדינה הראשונה מאפריקה שזוכה לכבוד. ואם עושים טיול לדרום אפריקה, סביר להניח שהוא יתרכז בעיקר בעיר הבירה, יוהנסבורג. אחד המקומות אליהם נוהרים אנשים רבים, בעיקר אם הם אנשים אמידים, הוא אתר הנופש סאן סיטי. האתר שנחשב ללאס וגאס של דרום אפריקה, מציע לצד האטרקציות אותן ניתן למצוא בכל אתר נופש מהודר כמו מופעים רבים ובתי קזינו עצומים והומי אדם, גם בריכות, אפשרות של רכיבה על פילים ואפילו טיול מעל האתר באמצעות כדור פורח. את הביקור ביוהנסבורג תמשיכו קרוב לוודאי עם גיחה קטנה אל האזור המחודש של העיר שגם שמו מעיד על החדשנות במקום, ניו טאון, שכולל בין היתר את גשר נלסון מנדלה על שמו של הנשיא הנערץ, תיאטראות ושוק פשפשים.

טיול לדרום אפריקה עם הילדים

אם הגעתם אל דרום אפריקה עם הילדים, קרוב לוודאי שתצטרכו למצוא אטרקציות רבות ופעילויות שונות ומשונות על מנת לשעשע אותם לאורך כל הטיול. מקום אחד בו תוכלו לשלב הנאה לצד לימוד היסטורי הוא פארק השעשועים גולף ריף סיטי, שהוקם על חורבותיו של מכרה, שם לצד המתקנים ומקומות הבילוי תוכלו גם ללמוד על תהליך הכרייה ולבקר במוזיאון האפרטהייד. טיול לדרום אפריקה עם הילדים יצריך את המפגש שלהם עם בעלי החיים הרבים במדינה, ביקור שיתחיל בפארק האריות של יוהנסבורג. לא פחות מ-85 סוגי אריות יש בפארק הזה, כשמעל כולם ניצב בגאווה אחד האריות הנדירים ביותר ואחד מבעלי החיים מהזן הנדיר ביותר, האריה הלבן המלכותי. אם מהאריות ילדיכם מעט חוששים, תוכלו להציע להם כתחליף את הפארק הלאומי פילנסברג שם הם ייתקלו בפילים, בפאלו וקרנפים, כשבמהלך הסיור במקום הם יתוודעו גם לזוחלים הרבים בפארק.

טיולים מאורגנים לאתיופיה או התנדבות במדינה

המקום השני אליו מגיעים הישראלים הוא אתיופיה. רבים עושים זאת במסגרת של סיוע הומניטרי אך גם הם, כמו התיירים שמגיעים אל המדינה על מנת ליהנות מהאתרים הפופולריים שלה במסגרת טיול מאורגן, אוהבים את כל מה שהם רואים. טיולים מאורגנים לאתיופיה יתחילו עם הפארק הלאומי סימיאן בצפון המדינה, שם ניתן לחזות בכמה מבעלי החיים הנדירים ביותר בעולם, דוגמת השועל הסימיאני והבבון גאלדה ולהתמוגג מהתצפית המרהיבה על חלקים נרחבים במדינה, במה שמכונה הגג של אתיופיה.

טיולים מאורגנים לאתיופיה מהצפון ועד לדרום

בצפון אתיופיה תוכלו להתרשם גם מהעיירה לליבלה, בה תמצאו לא פחות מ-11 כנסיות אשר חצובות בסלע, כנסיות שנחצבו אך ורק באמצעות פטיש ואזמל והן נמצאות עמוק באדמה, כך שסביר שתוכלו לצפות רק בגגותיהן, גם אם תצאו לסיור במנהרות התת קרקעיות. טיולים מאורגנים לאתיופיה יובילו אתכם גם אל דרום המדינה ואל האתר הפרהיסטורי טייה, שמכיל אוסף מרשים של 30 עמודים מגולפים עם תיאורים של סמלים שונים מהתרבות האתיופית העתיקה.

התגובות סגורות