אוג' 05

תערוכות בסין

בקטגוריה טיולים לאסיה והודו

שם המאמר: תערוכות בסין
דורג על ידי גולן בתאריך 5.08.13
דירוג המאמר: 4.0

סין היא המדינה הגדולה בעולם והיצרנית שבשנים האחרונות מייצרת עבור רוב החברות בעולם. בגלל כמות התושבים הגדולה שיש בסין שכר העבודה שלהם הוא נמוך ביותר ולא משתלם יותר לבעלי עסקים לייצר את הסחורה שלהם בארצם והם מעבירים את העבודה לסין.

China festival of lights by Rene Mensen, on Flickr

סין עצמה היא גם יצרנית גדולה בכל התחומים מלבוש ועד מכונות והקמת מפעלים וכדי לעורר את יצרני העולם לרכוש את התוצרת מסין מתקיימות בכל שנה תערוכות בסין אליהן מגיעים יצרנים מכל העולם כדי לצפות במוצגים.

הפער בבין השכר הנמוך המשולם לעובד הסיני לעומת שכרו של העובד במערב הוא עצום וכדאי לבעלי העסקים מישראל לדוגמא להעביר את המפעל מישראל לסין ולייבא בחזרה את הסחורה ולמכור אותה בארץ במחיר נמוך יותר ועוד להרוויח סכום נכבד.

בטיול מאורגן בסין אפשר לראות תערוכות שנעשות במרכזים גדולים. כל מדינה שמציגה בתערוכות הללו מעצבת ומעמידה את המוצגים באופן עצמאי. בישראל הוקמו כמה חברות שתפקידן הוא עיצוב תערוכות ובעולם ובין היתר גם תערוכות בסין.

אין אפשרות לבקר בתערוכה בסין פעם אחת. גודלה של התערוכה עצום ושעות הפתיחה אינן מספיקות ולכן כל אחד מאורחי התערוכות בסין יודע שעליו להקדיש לכל תערוכה כזו לפחות שניים או שלושה ביקורים על מנת להספיק ולראות את כל המוצגים.

בגלל גודלן של התערוכות בסין יש מספר רב של עמדות מודיעין בהם ניתן לקבל הסבר מצוות התערוכה על מקום הימצאן של מדינות מסוימות.

 

עיצוב חדרי שינה

 

כל מי שרוכש או מחליף דירה יודע שלא תמיד ניתן יהיה להשתמש בריהוט הישן שהוא לא מתאם מבחינת הגודל הצבע או אופי העיצוב הכללי של הדירה.

יש אפשרות לעצב את חדר השינה באופן עצמאי. לרכוש את הרהוט, הוילון והשטיח על פי טעמו של בעל הדירה ולהציב את הכל בתוך החדר.

מבין מקצוע העיצוב יש כאלה שבחרו להתמחות בעיצוב חדרי שינה. בבחירת מעצב צריך להיעזר בפרסומים באתר האינטרנט בצפיה בעבודות קודמות שהוא עשה וכן בהמלצות של לקוחות קודמים. גם באיגוד המעצבים ניתן לקבל אינפורמציה על המעצב ועבודותיו.

כדי שעיצוב חדרי שינה יתאים לבית בכלל צריך להביא בפני המעצב את מירב המידע אודות בני הזוג שישנו בתוך החדר, מהם העדפותיהם לגבי צבע הריהוט וצורתו ועוד. לאחר תיאום הציפיות והעמדת התקציב בפני המעצב מתחילים בפעולת העיצוב.

בוגרי קורסים לעיצוב בתים פונים כל אחד לתחום אחד מתחומי עיצוב הפנים. חלקם בוחרים לעצב חדרי אמבטיה, אחרים מטבחים או חדרי ילדים, סלונים או חדרי שינה.

בעיצוב חדרי שינה צריך לקחת בחשבון את גודל החדר, כיווני האוויר וטעמם האישי של בעלי הדירה. יש כאלה שירצו חדר פשוט עם מיטה שידות וארון לבגדים ואחרים ירצו את עיצובו של החדר כמו חדר שינה במלון או לקוח מתוך סרט.

בתי המלון מוציאים מכרזים לצורך השגת מעצב חדרי שינה הטוב ביותר שיוכל לעצב את חדרי המלון כך שיהיו נעימים והתאורה תהיה מתאימה השטיח והווילון יהיו בצבעים תואמים וכו'. יש בבתי מלון, בעיקר במלונות בוטיק שבעלי המלון בוחרים בעיצוב חדרי השינה בצורה אוטנטית למדינה בה נולדו וגדלו. רבים מבין בעלי המלונות יוצאים לארץ מוצאם יחד עם המעצב ובוחרים רהוט כפי שהיה לבעל המלון בילדותו.

בניגוד לעיצוב חדרי שינה בבית פרטי בבתי המלון כל החדרים מרוהטים באותו הרהוט ובאותו הצבע. החלפת ריהוט בחדרים נעשית אחת לכמה שנים רק לאחר שהצבע דהה והבדים של הווילונות והכיסויים התבלו.

כיום מעצבים חדרי שינה ללא קשר עם יתר חדרי הבית ומחליפים רהוט רק בגלל שנמאס מהרהוט הישן.

התגובות סגורות