יוני 25

טיסות לבומביי – השער להודו

בקטגוריה טיולים לאסיה והודו

שם המאמר: טיסות לבומביי – השער להודו
דורג על ידי יורי בתאריך 25.06.13
דירוג המאמר: 4.5

בומביי היא השער הראשי להודו, כמו שאומרים בני המערב. בעיר שני נמלי תעופה גדולים כשהאחד מיועד לטיסות בינלאומיות הנכנסות והיוצאות מתת היבשת הגדולה והשני מיועד לטיסות בפנים המדינה. משני שדות תעופה אלה ניתן להגיע לכל מקום ברחבי הודו ולכל מקום ברחבי העולם. מעבר להיותה צומת תחבורה חשובה שממנה יוצאות מסילות הברזל העיקריות שבנו הבריטים בהודו, בומביי היא גם יעד תיירותי מן המדרגה הראשונה. טיסות לבומביי אולי מביאים אתם לכניסה של ארץ ענקית זו, אבל אל תוותרו על העיר עצמה ובקרו בה על המגוון האנושי הצבעוני הרב שבה. בומביי, או מומביי בשפת המקומיים, שוכנת לחופו של האוקיאנוס ההודי במערב הודו והעיר היא למעשה חיבור בין שלושה איים באמצעות גשרים ליבשת עצמה. טיסות לבומביי מישראל נוחתות בשדה התעופה הבינלאומי סאהאר הקולט טיסות מכל רחבי העולם. חברת אל על והחברה הירדנית הן שתי החברות המקיימות טיסת ישירות לבומביי כאשר החברה הירדנית עושה עצירה קלה בעמאן אך ממשיכה בדרך הקצרה להודו מעל מדינות ערב. אל על נאלצת לעקוף דרך המפרץ של חצי האי ערב כדי להגיע להודו.

נופים ואתרים בבומביי

טיסות לבומביי לוקחות אתכם לאחת הערים הצבעוניות ביותר בעולם מכל הבחינות. הנוף העירוני מורכב משילוב של ארכיטקטורה קולוניאלית שהותירו אחריהם האנגלים וארכיטקטורה מקומית. בעיר מגרשי קריקט רבים שנותרו מימי השלטון הבריטי והם פתוחים לכולם. בעיר תחרויות סוסים רבות שגם הם שארית מהתרבות האנגלית ששלטה במקום כמה מאות שנים ומרכז תעשיית הסרטים של הודו המכונה "בוליווד". החלק הדרומי של האי הוא החלק המתוייר של בומביי בעוד שחלקיו הצפוניים הם החלקים העניים והצפופים של העיר. בחלק הדרומי תוכלו למצוא את מלון טאג' מהאל המפורסם ואת מלון שער הודו. זמן ההגעה המומלץ לבומביי הוא בין החודשים ספטמבר לאפריל שכן ביתר חודשי השנה חם ולח מאד בעיר ובסביבותיה.

Bombay, India Trip 2011 by ShashiBellamkonda, on Flickr

טיולים מאורגנים בסוכות

סוכות הוא אחד החופשים האהובים על הישראלים מכיוון שניתן לקחת בקלות חופש מן העבודה ולהרחיב את החופשה בכמה ימים ומזג האוויר פשוט נפלא בכל החלק הצפוני של כדור הארץ. עונת המעבר – הסתיו, מתחילה ואיתה הקלה משמעותית בעומס החום בכל מדינות הים התיכון ודרום אירופה, ובצפון עוד לא מתחיל הקור הגדול של החורף. משום כך מציעות חברות הנסיעות טיולים מאורגנים בסוכות לאתרים שונים ברחבי העולם ובמיוחד לאירופה ולצפון אמריקה. טיולים מאורגנים בסוכות מתאימים במיוחד למשפחות עם ילדים מכיוון שגם הילדים נמצאים באותה התקופה בחופשה המסורתית מהלימודים.

לאן לצאת לחופשה בסוכות?

טיולים מאורגנים בסוכות יוצאים למקומות שונים באירופה ובמקומות נוספים. אחד הטיולים המאורגנים הנפוצים בעונה זו של השנה הם טיולים לצפון איטליה ולאיזור האגמים הנפלאים בחלק הצפוני של ארץ המגף. איזור זה כאילו ותוכנן למשפחות עם ילדים והוא כולל מעבר לאגמים המרהיבים שבו, גם פארקי שעשועים רבים, פארקי מים ענקיים, עיירות ציוריות עם מסעדות עממיות נהדרות וכיוצא באלה.

טיולים מאורגנים בסוכות להרי הפירינאים הפכו בשנים האחרונות למאד מבוקשים ופופולאריים. הרי הפירינאים חוצצים בין ספרד לצרפת ובמרכזם נמצאת נסיכות אנדורה הקטנה והעצמאית. הרים אלה נחשבים כיום לאחרוני היערות הפרא שנותרו באירופה, וטיול בהם מביא אתכם לאחד המקומות האהובים על משפחות אוהבות טבע ואתגרים. בהרי הפירינאים המזרחיים, ליד ברצלונה ניתן לצאת לטיולים מאורגנים עם רכבי שטח יחד עם הילדים ולבקר בכפרים ציוריים, עמקי פרפרים מופלאים, להשתתף בספורט אתגרי, שייט רפטינג בנהרות שוצפים, טיפוס מצוקים וכדומה. אם אתם מחפשים טיולים מאורגנים בסוכות – זה הזמן להתחיל לברר מה יש ולאן.

Tags:

התגובות סגורות