יולי 02

טיול מאורגן לקמבודיה שלא שוכחים

בקטגוריה טיולים לאסיה והודו

שם המאמר: טיול מאורגן לקמבודיה שלא שוכחים
דורג על ידי ארי בתאריך 2.07.13
דירוג המאמר: 4.5

קמבודיה נחשבת למדינה יוצאת דופן בנוסף העולמי. היא הייתה מדינה עניה ובמצוקה קשה עד לתחילת שנות ה90. כבר יותר מ20 שנה שהיא עוברת תהליכי פיתוח מסוים, ובעיקר בתחום התיירות שלה היא עוברה שינויים גדולים מאד. עם זאת, מדובר על מדינה שהיא עדיין חקלאית מאד בעיקרה, ועדיין נחשבת לעניה יחסית. לכן, החוויה של טיול מאורגן בקמבודיה היא חוויה עוצמתית כל כך.

במהלך הטיול שלכם אתם תשוטו בנהר המקונג ותראו כיצד הכפריים חיים, כאילו הם יצאו מתוך ספר ישן. אתם תראו מקדשים ענקיים ומפוארים – לצד צריפים דלים במיוחד. אתם תראו כיצד מצד אחד המדינה הזו עברה היסטוריה קשה מאד – אבל איך במקביל לכל התושבים יש תקווה לחיים טובים יותר. אז איך בכלל מתנהל טיול מאורגן לקמבודיה, ומה כולל המסלול שלו?

cambodia by aseiff, on Flickr

כל מה שחשוב לדעת על הטיול

לרוב, טיול מאורגן לקמבודיה יתחיל בנחיתה בנמלי התעופה של דרום קוריאה או של תאילנד. הסיבה לכך היא שאין טיסות ישירות מישראל לקמבודיה, והכמות של טיסות השכר למדינה הנ"ל היא נמוכה עד לא קיימת, ולכן נבצע טיסה פנימית בתוך דרום מזרחי אסיה. החלק המרכזי מאד בטיול המאורגן יהיה מעקב אחרי המלחמות שנערכו בקמבודיה, כולל ביקור באזורי קרבות מפורסמים כמו דיאן ביאן פו. היתרון של טיול מאורגן בקמבודיה הוא כמובן שאתם תוכלו לקבל הדרכה מקיפה על הקרבות שהיו, בשפה העברית, וכך להיחשף להיסטוריה שלמה שעד כה הייתה נחבאת מעיניכם. חלק ניכר מהטיול גם כולל הליכה קלה ברגל – כמו באוזר שנקרא סאפא. מדובר על אזור נהדר עם שבילים נוחים מאד, נופים עוצרי נשימה, וצמחייה ייחודית. בני האדם שמתגוררים באזור לא פוגעים באיזון הטבעי מתוך אידאולוגיה דתית, ולכן הטבע נשמר בצורה יפה במיוחד. כמו כן, הטיול המאורגן כולל ביקור במקדשים השונים של הקמבודים, אשר גם פתוחים לקהל הרחב, ובמידה והדבר יתאפשר – אתם גם תוכלו לצפות בפולחנים השונים, שהם רובם שלוחות שונות של הדת הבודהיסטית.

 

ומה עם טיול מאורגן לאיסלנד?

איסלנד שונה מקמבודיה מבחינות רבות. מדובר על מדינה שנחשבת מצד אחד מערבית מאד, אך עם זאת הייתה מנותקת מהמערב במשך מאות שנים. איסלנד היא אי קטן בצעם אשר ממוקם בסמוך לסקנדינביה. התפתחה לאורך מאות שנים תרבות ייחודית מאד באי, ששמורה לאיסלנדים. חשוב מאד לציין שהאי עצמו הוא בגודל בינוני, אך הוא כמעט ולא מיושב. אוכלוסיית איסלנד כולה מונה בסך הכל כ300 אלף איש. הסיבה לכך היא בין השאר תנאי האקלים הייחודיים שיש בארץ הזו – שרובה מורכבת מקרח ומהרי געש שונים. חשוב לציין כי טיול מאורגן לאיסלנד יכול לסייע לכם רבות, משום שהדרכה מקומית, בשילוב עם אוטובוס נוח לנסיעה ובחירת מסלולים נוחים מראש – יאפשרו לכם לחוות את איסלנד בצורה הטובה ביותר שיש. דרך טיול מאורגן לאיסלנד אתם תוכלו לבקר באתרי הטבע המדהימים ביותר שיש, וליהנות מכל רגע.

 

היכן הטיול מתבצע?

יש מספר מסלולים אפשריים עבור טיול מאורגן לאיסלנד, ואתם חופשיים לבחור בין הטיולים הקצרים שנמשכים שישה ימים, הטיולים הקלאסיים של 9-10 ימים, או טיולים ארוכים של 14 יום ואף יותר מכך. טיול מאורגן לאיסלנד יוכל להוביל אתכם בין השאר לפארק הלאומי המדהים סקאטפאפל – פארק עצום של לגונת קרחונים שאין שניה לה בעולם כולו. בין השאר תוכלו לבקר גם במפל גודפוס המרשים במיוחד. זה הזמן לציין כי איסלנד שופעת במפלים עצומים מאד, שנחשבים גם לגדולים ביותר בעולם. כמובן שהטיול כולל גם ביקור בערים הגדולות של איסלנד, וטעימות מהאוכל המקומי.

התגובות סגורות