אוג' 01

מי שמחפש מקום יפה חייב לנסוע לטיולים להודו

בקטגוריה טיולים לאסיה והודו

שם המאמר: מי שמחפש מקום יפה חייב לנסוע לטיולים להודו
דורג על ידי מור בתאריך 1.08.13
דירוג המאמר: 4.0

הודו היא אחת המדינות המעניינות והמתויירות בעולם ולא בכדי. היא יפה, בעלת תרבות עתיקה ומגוונת, ויש בה מנהגים, מסורות ונופים שאין באף מקום אחר. היא הדמוקרטיה הגדולה בעולם, בעלת צביון דתי ותרבותי מרתק – ומי שמחפש מקום יפה לנפוש בו, ובמיוחד אם זה מקום שונה (לא יעד רגיל באירופה לדוגמה) – טיולים בהודו הם בדיוק מה שהוא מחפש.

 

אמנם הישראלים מכירים היטב את הודו וזה למעלה מ-20 שנה הודו היא יעד מקובל לטיול אחרי צבא, אבל גם הישראלים שמכירים את הודו צריכים לגלות אודותיה עוד הרבה, כדי להגיד שחוו אותה באמת. טיולים להודו הם מגוון רחב של חבילות ואפשרויות – מטיולי יוקרה ועד טיולי תרמילאים בתקציבי רצפה. מה יש לעשות בהודו? הרבה מאד דברים. טיולים קולינאריים, טיולי שטח וטרקים, טיולים תרבותיים (למשל שקשורים בדת או ברוחניות ההודית), טיולים אורבניים וגם "התקעות", כלומר נסיעה ליעד אחד כדי להירגע ולא לזוז משם. כל אלו מאפיינים טיולים להודו והשאלה פשוט באיזה גיל מדובר ולאיזו מטרה אתם מתעניינים לנסוע לשם. בין האתרים המעניינים בהודו אפשר למצוא – מונומנטים, תרבות תוססת ורוגע שאין כמוהו. להלן כמה דוגמאות של אתרים שממש חייבים לבקר בהם. כאמור, בהמשך, נמליץ לכם להתמקד באיזור מסויים – אבל אלו מס' מקומות ששווה להתמקד לפחות סביב כמה מהם.

India - Kids - 092 by mckaysavage, on Flickr

 

• רג'סטאן היא עיר הודית מלכותית, שיש בה הרבה ארמונות, מבצרים, ובתים עשירים. זהו המקום של הקסטה ההודית העליונה – מקום צבעוני, עשיר וגאה, עם הרבה סיפורים ואתרים יפים. מושלם לטיול ג'יפים, טיול קולינארי או טיול היסטורי אותנטי. בין המקומות שאפשר לבקר בהם: ג'ייפור, פושקאר, אודייפור, ג'איסלמר ועוד.

• טאג' מהאל – מבנה שיש ענק ומרשים, אחד מפלאי תבל. נבנה לזכרה של אהובת המלך שאה ג'האן. נבנה בעת שהודו הייתה תחת כיבוש מונגולי ומרוחק מדלהי כ-200 ק"מ.

• מקדשי הפיסול האירוטי קג'ורהו – באמת שאין דבר שדומה לזה. מדובר על מקדשים מפוסלים מדהימים, שנבנו בתקופת המוסלמית וחבויים בתוך יער.

• ורנאסי – למי שרוצה רוחניות אתר זה הוא אתר חובה. זוהי העיר של האל שיווה, ובה נהר הגנגס הידוע, שבו יש שלדים רבים.

 

טיולים מאורגנים להודו

 

אנשים שרוצים לנסוע לטיולים להודו צריכים להחליט על צביון הטיול. אם הם נוסעים כצעירים עם תיקים, אז מספיק תיק עם כמה דברים, 500 דולר לחודש – ואתם מסודרים. אם אתם רוצים טיול יותר ברמה, תוכלו לעשות זאת עם מדריך. זה יהיה כנראה טיול קצר יותר מאשר של אלו עם התרמיל – אבל גם מפנק יותר, ממוקד יותר ומסודר. מדובר על טיולים עם מדריך, רצוי שתבחרו מסלול שמוצא חן בעיניכם עם מדריך שיש לו ניסיון באיזור, והאורך שלו הוא בדרך כלל עד שבועיים. הקבוצות לא גדולות, של כ-10 איש בדרך כלל לכל היותר. אפשר גם לצאת לטיול ב-2-3 איש בלבד, אגב. חברת נסיעות רצינית תופרת עבור הנוסע את החבילה המושלמת שלו; כלומר נסיעה במס' אנשים שהוא מעוניין בהם, אורך הטיול והמסלול ע"פ האהבה והעדפה האישית. יש חברות שגם לוקחות איתן ילדים אם הטיול מתוכנן כך מראש, ודואגות לפעילויות לגיל הרך גם בהודו עצמה! מכיוון שהודו ענקית, כדאי להתכונן מראש ולהחליט על איזור. למשל, הצפון בלבד, הדרום בלבד וכולי. האיזורים מאד שונים זה מזה – וככל שתקדימו להחליט מה אתם מעדיפים ככה יהיה קל יותר לתכנן עבורכם את המסלול שאתם חפצים בו. בגלל שאתם נוסעים לטיול קצר ומסודר, אפשר גם להשקיע בבתי מלון ברמה, באוכל טוב כמו שצריך ולא צריך "להתכלב".

 

התגובות סגורות